AKP’de seçim faturası zamanı… Mayıs sıkıntısı… Önce rapor sonra hesap… Bahçeli detayı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mayıs ayı programı belli oldu. TBMM’de düzenlenen 23 Nisan resepsiyonunda CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile Cumhurbaşkanı Erdoğan kısa bir sohbet gerçekleştirmişti. Türkiye Gazetesi’nin haberine göre randevulaşan iki ismin hafta başında görüşmesi bekleniyor. Görüşmenin ayrıca Beştepe’de gerçekleşmesi öngörülüyor.

OY KAYBININ NEDENLERİ ARAŞTIRILMAYA DEVAM EDİLİYOR

31 Mart yerel seçimlerindeki oy kaybının nedenleri DE araştırılmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın AKP Genel Merkezinde MYK’ya başkanlık edecek. AKP kulislerinde konuşulan bilgilere göre bazı MYK üyeleri bu toplantıda görevden alınacak.

RAPOR ERDOĞAN’A SUNULACAK

Erdoğan, 14 Mayıs’ta ise il başkanlarıyla buluşacak. Detaylı bir seçim analizinin yapılmasının öngörüldüğü toplantıda, il başkanlarının oy kaybına yönelik hazırladıkları raporlar ve saha araştırmaları Erdoğan’a sunulacak. Toplantıda il başkanları ayrıca neden oy kaybı yaşandığına yönelik görüşlerini de belirtecek. Yapılacak toplantıdan bir hafta sonra ise 22 Mayıs’ta MKYK toplanacak. Toplantıda kongre süreci ele alınacak.

BAHÇELİ İLE BULUŞACAK

Öte yandan, Erdoğan’ın bu ay içerisinde ittifak ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile de görüşmesi bekleniyor. İki lider en son ocak ayında bir araya gelmesi ve yerel seçimlerden sonra ilk kez görüşmeleri nedeniyle önem arz ediyor. İki lider oy kaybının nedenleri hakkında fikir alışverişinde bulunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x